Dobra kawa i lektura – oto lekarstwo na jesienną szarugę! „Niewinny antropolog”, to inteligentna satyra, poprzez którą autor daje możliwość spojrzenia w zabawny sposób na to co dzieje się podczas pracy w terenie.
Stało się! Najnowsza powieść Umberto Eco, już w rękach zniecierpliwionych czytelników!  Pozostaje postawić pytanie czym tym razem postanowił zaskoczyć autor słynnego "Imienia Róży" ? W jaką semiologiczną pułapkę znów się wplątał?
Klucz do koszmaru z 2005 roku jest horrorem przesiąkniętym duszną atmosferą Nowego Orleanu. Jest tu wszystko, co jest potrzebne w tego typu historiach – szlachetna główna bohaterka, straszny stary dom, tajemnica.
Romans z Warszawą w tle. Pierwszy koloryzowany film Andrzeja Munka przedstawia barwnych pasażerów czerwonego autobusu nr 133. Osią opowieści jest skomplikowana znajomość pary młodych ludzi – kierowcy i konduktorki. Reżyser zaprasza widza na przejażdżkę, swoistą  podróż w czasie.
Antropologiczne studium zjawisk, zachodzących w momencie zetknięcia się świata kultury ludowej  ze światem nauki. Film obrazuje proces dezintegracji oraz niszczenia starej kultury przez nową. Demoniczne dla kultury ludowej stają się elektryczność, melioracja i przede wszystkim przybyła do wsi nauczycielka.
Liryczny film, bardzo muzyczny. Andrzej Munk portretując warszawskie Stare Miasto stworzył audiowizualną impresję. Stare mury, place i uliczki przemierzamy prowadzeni przez małą dziewczynkę.Widz, jak dziecko ma okazję odkryć miasto na nowo. Dziecko uczy nas słuchać i patrzeć.
Strona 1 z 2

Moduły

Najnowsze wydarzenia

Najczęściej czytane recenzje

Klucz do Koszmaru - Iain Softley

Klucz do Koszmaru - Iain Softley

20-06-2012 Martyna Konieczny

Parnassus - Terry Gilliam

Parnassus - Terry Gilliam

03-04-2012 Martyna Konieczny

Cmentarz w Pradze - Umberto Eco

Cmentarz w Pradze - Umberto Eco

21-08-2012 Anna Góra