Zapraszamy do zapoznania się z publikacją "2014 - Rok Oskara Kolberga - Raport". Wydawnictwo jest podsumowaniem podjętych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego działań, upamiętniających 200-setną rocznicę urodzin Oskara Kolberga.    
Sztuka naiwna, inna, niedzielna, intuicyjna – to określenia twórczości artystów nieprofesjonalnych, którzy dzięki uporowi w poszukiwaniu odpowiednich środków wyrazu i indywidualizmowi przedstawiają świat w swoisty sposób. Twórców, reprezentujących odmienne zawody i różny przekrój społeczny, zawsze łączy sztuka, którą tworzą.
"My Super Sweet 16" to tytuł programu emitowanego przez angielskojęzyczną stację MTV. Program ten jest przykładem zmian kulturowych, które z Zachodu zaczynają docierać do Polski.
Hinduska ascetka Sabrida twarzą 10. edycji Brave Festival. Postać wędrującej od 17 lat kobiety w dużym stopniu uosabia to, na czym skupi się  tegoroczny festiwal, którego tematem jest ,,Święte ciało". Festiwal rozpocznie się 4 lipca we Wrocławiu.
„R.U.T.A.” – czyli Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii aka Reakcyjna Unia Terrorystyczno Artystowska – to projekt muzyczny, który powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego, założyciela i muzyka „Kapeli ze Wsi Warszawa”. Zespół świętował swój 50. koncert podczas 15. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy w Cieszynie. O tym, czym jest R.U.T.A. i skąd się wziął pomysł na taki projekt, o zespole badawczym, który powstał i przygotował materiał na płytę oraz o przywoływaniu pieśni…
Wizyta w Tokio jest jak podróż na księżyc... Pierwszy teledysk do tytułowego utworu z nowej płyty polsko-ukraińsko-amerykańskiego zespołu DAGADANA  "List do ciebie" w reżyserii Piotra Onopy rzeczywiście przypomina spacer po kosmicznym lunaparku
Strona 1 z 4

Moduły

Najnowsze wydarzenia

Najczęściej czytane - mikser

Pająk wieszczek

Pająk wieszczek

11-10-2012 Jarosław Wydrych

Kim są hipsterzy?

Kim są hipsterzy?

05-04-2012 Partycja Bulska

Szamanka Mcświata

Szamanka Mcświata

03-04-2012 Anna Góra