piątek, 28 marzec 2014

Projekt CzujCzuj w Mołdawii

Opublikowano w Mikser
/ Katarzyna Michalska

Co robią?

Członkowie grupy Czuj Czuj uczą dzieci rozpoznawania i wyrażania emocji, przy okazji promując kultury które poznają - poprzez zbieranie przepisów kulinarnych, bajek, opowieści i własnych przeżyć . Do tej pory ze swoimi warsztatami byli w Polsce, Rosji, Mołdawii, Indiach, Turcji, Iraku, Rumunii, Portugalii, Gruzji i na Ukrainie.

O co chodzi?

Ich przygoda z poznawaniem kultury Romskiej zaczęła się ponad rok temu- mieszkali u romskiej rodziny, pili na romskim pogrzebie i poznawali sposoby na uroki, a przede wszystkim pracowali z dziećmi. Teraz chcą zorganizować dla dzieci z Sorok ( Mołdawskiej stolicy Romów) warsztaty z różnych dziedzin, które połączy motyw emocji i wymiany. Cykl zakończy się mini festiwalem – wymianą umiejętności. Może dzięki temu przekonają do siebie tych wrogo nastawionych, nauczą się współpracować i uwierzą w swoje siły?

Wspieramy!

Możecie wesprzeć tą misję, przyczynić się do uśmiechów i rozwoju małych Romów (większość z nich nie chodzi do szkoły, a bardzo chcą się uczyć) i przy okazji zebrać fajne nagrody - książki, pocztówki i inne wynalazki z warsztatów i podróży.
Właśnie ruszyła akcja na Polak Potrafi, gdzie zbierają na ten cel.
Od kwietnia o wszystkim będą donosić na swoim blogu www.czujczuj.blogspot.com, dzięki czemu będzie szansa prześledzenia na co dokładnie poszły pieniądze.

Wesprzeć akcję można na : https://polakpotrafi.pl/projekt/czujczujowym-busikiem
A może macie jakieś materiały plastyczne którymi chcielibyście się podzielić? Jeżeli tak piszcie - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.