Kolektyw CzujCzuj - grupa psychologów, pedagogów i animatorów kultury z pasją do pracy z dziećmi udaje się do Jordanii by prowadzić zajęcia uliczne oraz zbudować recyklingowy plac zabaw z grupą syryjskich dzieci. W jaki sposób można im pomóc i przyłączyć się do akcji? Koniecznie przeczytajcie!    
Zapraszamy do udziału w konferencji  Visual Anthropology and European Cultural Heritage (Antropologia wizualna i europejskie dziedzictwo kulturowe), która odbędzie się w dniach 21-24.09.2015 w Warszawie. Termin zgłaszania propozycji wystąpień mija 30.04.2015.  
Zrozumieć siebie w otaczającej rzeczywistości. Zadanie niewykonalne? Nic bardziej mylnego, wystarczy tylko przywołać w pamięci okres własnego dzieciństwa. Raz jeszcze zanurzyć się w znajomych dźwiękach, zapachach, przestrzeniach, emocjach, by wśród nich odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące naszej teraźniejszości.
Jesteś zainteresowany podjęciem działań animacyjnych i kulturalnych z wykorzystaniem metody projektu? Chcesz rozpocząć pozyskiwanie środków zewnętrznych poprzez system dotacji i grantów? Ta publikacja powinna Cię zainteresować!   
Pokłon feretronów nigdy nie był odbierany przez mieszkańców Kaszub, pielgrzymów jako zwyczaj bałwochwalczy, ośmieszający religię. Opisywany zwyczaj stał się częścią całej tradycji pielgrzymowania na Kaszubach. Część osób mieszkających przy trasach pielgrzymkowych odczuwa zawód, jeśli przy ich krzyżu, czy kapliczce pielgrzymka nie przystanie, by feretrony mogły się pokłonić. 
Folkowa moda wtargnęła na teren współczesnej popkultury nieprzypadkowo. Jednym z jej źródeł  jest poszukiwanie ludowych korzeni w wyniku pobudek estetycznych i komercyjnych. Przyjrzyjmy jej się bliżej okiem antropologa.
Strona 1 z 5

Moduły

Najnowsze wydarzenia